Zainwestowanie 500 mln zł w dwie fabryki i zatrudnienie tysiąca pracowników we Wrocławiu – zapowiedzieli w czwartek przedstawiciele spółki BSH Bosch Siemens Hausgeraete. 

 

Spółka w zeszłym roku kupiła upadłe zakłady FagorMastercook. Koncern podjął strategiczną decyzję, że w stolicy Dolnego Śląska będzie produkować nie tylko - tak jak wcześniej zakładano - piekarniki, ale również lodówki. 

„To naprawdę bardzo dobra informacja, ponieważ oznacza, że w obu fabrykach będziemy zatrudniali nie tak jak deklarowaliśmy 500 osób, ale około tysiąc pracowników. W obu fabrykach będziemy produkować najnowszej generacji sprzęt AGD” - powiedział prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. we Wrocławiu Konrad Pokutycki. 

W obu fabrykach ma powstawać rocznie w sumie dwa mln wyrobów. Wstępne testy produkcyjne rozpoczną się za rok, a po kolejnych kilku miesiącach ruszy produkcja.


ban/Kurier PAP

Źródło: www.kurier.pap.pl / Codzienny Serwis Informacyjny PAP
 
comments

Ekonomia - wybrane artykuły

Rynek nieruchomości w EuropieIntensywny napływ kapitału inwestycyjnego do Europy w 2015 roku spowodował kompresję stóp kapitalizacji na rynku średnio o 45 pkt procentowych. Zmiana na kluczowych rynkach była relatywnie niska, podczas gdy na rynkach drugorzędnych była dużo bardziej widoczna.

 

Niedocenienie OFE zaszkodziłoby rynkowi


Fot. Filip Pietkiewicz
OFE powinny być wsparciem i ochroną dla krajowego rynku kapitałowego i giełdy, a co za tym idzie dla rządowego Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - uważają ekonomiści.

 

Zaległości czynszowe Polaków - ponad 130 mln złZaległości czynszowe Polaków przekraczają 130 mln zł - wynika z raportu Biura Informacji Gospodarczej. Największy udział w długu czynszowym ma województwo mazowieckie z 35 mln zł, z czego 29 mln zł to dług lokatorów warszawskich.

Debata PAP: fałszerze dokumentów nie mogą mieć "klawego życia"

Dokumenty sądowe i notarialne powinny być zabezpieczane tak, aby skutecznie zniechęcić przestępców do fałszerstw – zgodnie twierdzili uczestnicy zorganizowanej w piątek przez PAP debaty pt. "Oszust to ma klawe życie, czyli dokumenty publiczne poza kontrolą".

Copyright by Artefakt.edu.pl