W 2015 roku mediana wynagrodzeń członków zarządów banków wyniosła 1,8 mln zł - wynika z raportu Sedlak&Sedlak opublikowanej przez serwis wynagrodzenia.pl. W porównaniu do roku 2014 zaobserwowano wzrost o 4 proc. 

 
Portal wynagrodzenia.pl przeanalizował wynagrodzenia menedżerów pełniących różne funkcje w zarządach banków.

Z zebranych danych wynika, że wśród menedżerów pełniących swoją funkcję przez cały 2015 rok najwięcej zarabiali prezesi zarządów banków. Mediana ich rocznego wynagrodzenia brutto wyniosła 2,9 mln zł i była o 3 proc. wyższa niż w 2014 roku. Wiceprezesi zarządów zarabiali 1,8 mln zł, w porównaniu do wynagrodzeń prezesów zarządów ich pensje były niższe o 38 proc. 

Najniżej opłacani byli członkowie zarządu - mediana ich rocznych pensji wyniosła 1,6 mln PLN. W porównaniu do roku poprzedniego wynagrodzenia wiceprezesów wzrosły o 10 proc., natomiast członków zarządów spadły o 7 proc.

Wśród osób, które przepracowały cały rok 2015, najlepiej opłacanym prezesem był Luigi Lovaglio, który zarządza Bankiem Pekao SA. Jego roczna pensja wyniosła prawie 9,5 mln zł i była 3,3 razy większa niż mediana wynagrodzeń wszystkich prezesów banków. Wśród wiceprezesów zarządów najwyższą pensję - prawie 3 mln zł otrzymał Ignacio Juliá Vilarz z ING Banku Śląskiego SA. Natomiast najlepiej wynagradzanym członkiem zarządu była Maria Jose Campos, która w 2015 roku zarobiła 2,3 mln zł.

Raport „Wynagrodzenia członków zarządów banków notowanych na GPW w 2015 roku" przygotowała firma Sedlak & Sedlak na podstawie analizy wynagrodzeń 121 menedżerów z 13 banków oraz szczegółowej analizy płac 67 menedżerów, którzy przepracowali cały 2015 rok. 

Więcej o Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń 

Źródło: wynagrodzenia.pl 

mp/Kurier PAP
 
 
comments

Ekonomia - wybrane artykuły

W skupie truskawki są za grosze. Wada rynku?Rozpoczął się sezon skupu owoców. Rolnicy sygnalizują, że oferowane im ceny są niskie. Branża przetwórcza argumentuje, że cena zależy od sytuacji rynkowej. Resort rolnictwa z kolei widzi potrzebę uregulowania relacji między producentami owoców i przetwórstwem.
 

 

Wysoki poziom płynnych środków walutowychPo pierwszym półroczu 2016 roku resort finansów ma sfinansowane ponad 70 proc. tegorocznych potrzeb pożyczkowych – informuje wiceszef MF
.

 

Brexit: niepokoje wokół funduszy unijnychKażdy kraj musi wypełnić zobowiązania, które podjął wobec pozostałych – powiedział w środę w Brukseli Michel Barnier, główny negocjator KE ws. Brexitu.

Debata PAP: fałszerze dokumentów nie mogą mieć "klawego życia"

Dokumenty sądowe i notarialne powinny być zabezpieczane tak, aby skutecznie zniechęcić przestępców do fałszerstw – zgodnie twierdzili uczestnicy zorganizowanej w piątek przez PAP debaty pt. "Oszust to ma klawe życie, czyli dokumenty publiczne poza kontrolą".

Copyright by Artefakt.edu.pl